Myšlenka vzniku internetových stránek s přehledem historického vývoje automobilů, značky Fiat vznikla v roce 2000. Tehdy se obsah encyklopedie zastavil na popisu typu 500, 600, 850, 126, 127 a 128. Tento stav se dlouhodobě neměnil z důvodu nedostatku času na dokončení. O rok později se na internetu objevil projekt sloužící jako katalog internetových adres s tématem - automobily Fiat. Tehdy se oba autoři dohodli na spolupráci a výsledkem spojení jejich původních prací jsou internetové stránky, které máte právě před sebou. Jsou umístěny na adrese původního katalogu adres s designem encyklopedie.

     Oba autoři nezvolili Fiat jako téma tvorby stránek náhodně, jelikož byli značkou se čtyřmi písmeny ovlivněni již od dětství. V obou rodinách se tehdy těšil oblibě Fiat 125p. Dále následovali typy Uno, Croma, 127 a opět Uno, v druhém případě pak typ 127 Sport a to dnes již ve více exemplářích.

      Aktualizace stránek neprobíhá pravidelně, ale závisí na možnosti získání nových podkladů pro další články a katalogy a také na časové vytíženosti autorů stránek. Příprava a realizace jednoho článku zabere 5-10 hodin podle rozsahu, grafické práce na katalogu trvají ještě déle. Články u jednotlivých typů jsou převzaty z časopisu Automobil Revue, který nám vyšel velmi vstříc a s jehož souhlasem byly převzaty některé články ze starších čísel. Encyklopedie Fiat je partnerským webem Fiat 127 Internet Fan Clubu.

     Martin Maštálka (Martin), Hradec Králové icq:
     Marek Lengál (Mark L.), Brno

     info@fiaty.cz (společný email)

 
Naše vozy

Markův Fiat 127 Sport Martinův bývalý Fiat Uno 45, vedle pak bývalé Cromy 2,0ie
Markův Fiat 127 Sport, 1050-70HP
rok výroby 1979
Martinův bývalý Fiat Uno 45, vedle pak bývalé Cromy 2,0ie